Tır, Kamyon Kamyonet Yakıt Güvenlik Sistemleri

Tır, Kamyon Kamyonet Yakıt Güvenlik Sistemleri

Tır, Kamyon, Kamyonet Yakıt Depoları Emniyet Kilit Sistemleri


Depokit Tır, Kamyon, Kamyonet ve buna benzer panel van araçların yakıt depolarından mazot hırsızlıklarını engelleyen sistemler üretmektedir.

Profesyonel çözümler ile ülkemizde ve Dünya'da en çok tercih edilen güvenlik cihazlarıdır.

Yıldız Teknik ve İstanbul Üniversitelerinin Ar-Ge merkezlerinde uzun yıllar çalışılmış teknolojik ürünlerdir.

Sistemin İşleyişi;

Depo giriş ağzına yerleştirilen süzgeçli anti-syphon ürün sayesinde yakıtın hortum veya benzeri aletler ile  bidon veya farklı tanklara çekilmesi mümkün olmamaktadır.

Özellikle park halinde bekleyen otobüs ve gruplarının depo kapakları korumasız olduğundan yakıt hırsızlığı çok kolay gerçekleşmektedir. Buna önlem en etkin çözüm DEPOKİT yakıt güvenlik cihazlarıdır.

Yakıt Güvenlik Emniyet Sistemleri

Alarmlı uydu takip ve mekanik olmak üzere sistemlerdir.

Alarmlı ve uydu takipli sistemlerin çalışma prensibi;

gsm modül ile aracın can busuna monte edilmektedir. Cun bus (araç beyni) olmayan araçlarda ise direk bağlanmaktadır. Depo kapağının kullanıcı haricinde açılması durumunda uzaktan direk alarm, sms ve merkeze anlık uyarı bilgisi göndermektedir. Mevcut kullanılan araç takip sistemlerine de kolaylıkla entegre edilen bu sistem ile mazot depo kapağının açılıp kapanma sayısı, alınan yakıt litresi, aracın yaktığı litre vb. tüm bilgilerde ayrıca verilmektedir.

 

Ürünün teknik özelliği;

Ürünün montajı hızlı ve kolaydır. Bir aracın montaj süresi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Cihaz aracın kendi depo boğaz yapısına uygun üretildiğinden her model ve marka araca uygundur. Delme, kesme veya kaynak yapılmamaktadır.

Montaj esnasında aracın mevcut kapağı çıkartılarak 8 mm kalınlığında süzgeç yerleştirilmektedir. Cihazın içerisinde bulunan elektronik chip ile iletişim sağlanmaktadır.

Süzgeç ve kapak arasına sen sör ve alıcı yerleştirilmiştir. Bu sayede açma kapama anında uyarı iletmektedir. Fiyatı son derece uygun olan bu ürünler sayesinde yakıt depoları güvenlik altına alınmaktadır.

 

Ayrıca,

 

Araçlar da yakıtın geçtiği tüm noktalar kapatılmaktadır. Sistem sadece depo kapağı ile sınırlı kalmamaktadır. İstenilmesi durumunda kullanıcıların (şoför) yakıt almaması için de ayrı aparatlar mevcuttur. Bunlar, şamandıranın açılmaması, mazot deponun alt tapa aparatı, mazot filtreleri, hortumlar veya araçta yakıtın geçtiği tüm noktaların güvenliği için tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünlerin montajı sonrasında gerek şoför gerekse dışarıdan hiç bir şekilde yakıt alınması mümkün olmamaktadır.

 

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizim ile iletişime geçmenizi öneririz. 7/24 Hizmet hattımız sizlere bilgi vermektedir.

        


Araçlarda yer alan mazot depo kapağı suistimallere maruz kalan kritik noktaların başında gelmektedir. Depo & KIT markalı ürünlerimiz özel tasarımı ile depo kapak girişi başta olmak üzere tüm noktalar koruma altına almaktadır.

''Yakıtınızı Kontrol Altına Alıyoruz''