Yakıt Depo Güvenliği Nasıl Sağlanır?

2019-07-23 22:23:58

Yakıt Depo Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Araçların depo boğazı için mekanik bir koruma sağlayan yakıt depo güvenliği tak ve çalıştır özellikleri ile sensörsüz araç modellerinde oldukça kolay uyum sağlamaktadır. Yakıt depo güvenlikleri aynı zamanda oldukça benzersiz tasarımlara sahiptir. Kendi kendine kilidi ve menteşe kapağı bulunan yakıt güvenliği sistemi ile artık araçların depo kapakları da kaybolmamaktadır. Yakıt depo güvenlikleri;

·         Kablosuzdur ve sensörlü alıcılara sahiptir.

·         Kablosuz yakıt depo güvenliği sistemi, araçlarda gizli bölümlere monte sağlamaktadır.

·         Yakıt tanklarının ve kapakların durumunu bir alıcı sürekli olarak izlemektedir.

·         Yakıt güvenlik sistemlerinde G sensörü, darbe sensörü ile bir arada yer almaktadır.

·         Yakıt güvenlik sistemlerinde kabin içi ve kabin dışı kablosuz alarmlar bulunmaktadır.


Yakıt Depo Güvenliği Sistemleri

Yakıt depo güvenliği sistemleri, hassas ve detaylı sonuçlar elde etmek için araçlarda kombine çözümlerden biridir. Araçlardaki yakıt tüketimi depo seviyesine göre kontrol edilmekte ve raporlanmaktadır. Ayrıca yakıt depolarında giriş boğazları ile uyum sağlayan bütün araçların ekipmanları koruma ve caydırma alarmı özellikleri sayesinde oldukça güvenli ürünlerdendir. Elektronik donanımı olmayan bazı yakıt depo güvenlik sistemi modellerinde kendiliğinden kapağı olan ve özel boğazı bulunan şifreli kilitler yer almaktadır. Bu ürünler, ısıya ve darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. Gerek depo kapakları kaybolduğunda gerekse araçların depolarının yakıtı çalındığında bu riskleri önleyici bir takım eylemlerdir. Yakıt dolumu yapılırken kapak alarmlarını kullanıcılar istedikleri gibi bekleme konumu pozisyonuna alabilirler. Sistem yakıt dolarken alarm vermez ise kapak kullanıcının bilgisinde olup araç takibi sistemine kaydolur.


Yakıt Güvenlik Sistemleri Özellikleri

Yakıt güvenlik sistemlerinin özellikleri kablolu ve kablosuz her türlü araçta elektronik ya da kendinden denetimli olarak sağlanmaktadır. Yakıt depolarının kapakları açıldığında bir müdahale ile kablosuz araçlar içinde ve araç dışında alarm alıcılarını iletici bir modeldir. Dâhili G sensörleri de yakıtların tankına olan müdahaleleri önleyici özelliklere sahiptir. Depoların kapakları, açılıp kapandığında gps uyduları lokasyonlu olarak iş yerlerine ve internet erişimine ulaşım sağlamakta, erişim olan platformlardan gps uydu takipleri entegre paketlerle satılmaktadır.