Yakıt Depo Güvenlik Sistemi

2019-07-15 22:38:38

Yakıt depo güvenlik sistemi yüksek tonaja sahip araçlarda mazot güvenliğini sağlayan bir sistemdir. Yakıt depo güvenlik sistemlerinin basit ve kolay bir yapıda olduğunu söylemek mümkündür. Mazot için deponun kapağı ile uyumlu olan ve mazot güvenliğini sağlayan yakıt depo güvenlik sistemi, montaj ile yapıldığı için kapaklar depodan ayrılmaz. Mazotların depo kapakları, mazot güvenlik kilidi ile depoların darbe görmesini engeller. Bağlı alarmlar ile aktif bir durumda araçlarda ki mazotu korur. Araçlardaki yakıt depo güvenlik sistemi, entegre yapılarla depo kapaklarının açılıp haritan izlenmesini sağlar. Lokasyon ile araçların takibi bir cihaz ile kontrolü sağlanır. Mazotların depo kapakları GPS  takibi ile kablosuz sağlanmaktadır.


Yakıt Depo Güvenlik Sistemi Hangi Araçlar ile Uyumludur?

Yakıt depo güvenlik sistemi ile uyumlu araçlar arasında genellikle yüksek tonaja sahip araçlar yer alır. Binek araçlarda bu hizmet gerçekleşmemektedir. DAF, FORD, VOLVO, MAN, MERCEDES,  RENAULT ve hidromek, hitachi, komatsu, cat, jcb araçlar için uygun bir yapıya sahiptir. Araç takip sistemine bağlı bu sistemde entegre ürünler tercih edildiğinde mazotların depo kapakları her açılış kapanışta yazılım ekranı sayesinde depo kapaklarının ne zaman ve hangi saate açıldığı lokasyonunu iletir. Depo kapaklarına gelen darbelerde sistem kontrolü sağlar. Tak ve çalıştır mantığına sahip bu sistemlerde ekstra bir montaja ihtiyaç duyulmaz.


Yakıt Depolarında Güvenlik

Yakıt depolarında güvenlik 3 ayrı ürünün modeli aracılığı ile sağlanır. Standart donanımlara sahip ve wifi özellikli araçların takibi ve entegre canbus ile haberleşme özellikleri bir arada bulunmaktadır. Mazotların standart depo kapakların kilitler ve ürünler için filtreyi ve yakıtı çalınmalara karşı korumaktadır. Standart bir depo kapağına ilave olarak bireylerin istekleri doğrultusunda alarm bilgileri de eklenebilmektedir. Darbelere karşı koruyucu bu sistem ile araçlardaki takip sistemleri harita üzerinden flaşör ve korna ile de sağlanabilmektedir. Araçlardaki takip güvenlik sistemleri, canbus ile araçlara kontrol ve araç takibi ekranı özelliklerini bir arada sunmaktadır. Canbuslar, 100 km ye kadar yakıt tüketimini doğrulat özelliklere sahiptir.