Yakıt Depo Kilidi

2019-07-16 22:52:55

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte yakıt hırsızı çeteleri gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Özellikle Tırların, kamyonların, uzun yol otobüslerin park yerlerinde pusuda olan yakıt hırsızları hem sürücülerin hem de otomobil ve tır sahiplerinin korkulu rüyası haline gelmiş durumda. Firma sahibini ya da şoförü maddi hasara uğratmamak için yapılması gerekenlerin en başında yakıt depo kilidi kullanmak vardır. Yakıt deposuna kilit taktırarak yakıt hırsızlığının önüne geçilebilir. Hatta yakıt hırsızlığına karşı kullanılması gereken en etkili ve en güvenilir yöntem yakıta depo kilidi kurulumu yapılmasıdır.

Standart Mazot Kapağının İşlevi

Tır, Otobüs, Kamyon gibi araçların korkulu rüyası yakıt hırsızlığına karşı en güvenilir önlem yakıt depo kilididir. Yakıtının çalınma riskine karşı araçların mazot depo kapak kısmına işinde lider, uzman kadrolu çalışanları olan bir firma vasıtasıyla depo kilidi koyulması gerekmektedir. Mazot depo kapağı standart olarak kilit şeklinde ya da plastik benzeri bir malzeme ile yalnızca aç kapa görevi sağlayacak bir donanım konulur. Fakat bu donanım her türlü suistimale açıktır ve yakıt depo hırsızları için çok kolay bir alettir. Yakıt bu kapak ile kolaylıkla dışarı çekilerek hırsızlık olaylarına maruz kalabilir.

Her Türlü Suistimale Karşı: Yakıt Depo Kilidi

Sektöründe öncü firmanın sizler için araçlarınıza uygun hazırlayacağı ve uygulayacağı yakıt depo kilidi ile kapak girişi mazotun girebildiği fakat geri çekilmesinin mümkün olmayacağı özel bir tasarım cihazı ile yakıt hırsızlığının önüne geçiliyor. Büyük maddi zararlar oluşturan yakıt hırsızlığının önüne ancak böyle geçilebilmektedir. Yakıt depo kilidinin fiziksel özelliklerden de bahsedelim. Depo kilidi fiziksel olarak süzgeçli bir yapıya sahiptir. Dışarıdan herhangi bir darbeye karşı dayanıklı yapısı sayesinde herhangi bir zarar görmeden uzun süre verim alabileceğiniz şekilde kalır. Firma araçları için şoför suistimallerine karşı olarak, şoförlerin dahi hortum ya da herhangi bir benzeri malzeme sokup yakıt çalmasını engelleyen bir yapıya sahiptir. Yakıt alımında ise debi kaybı olmayan son teknoloji yakıt depo kilidi ürününü aracınıza monte edilir. Standart kamyon mazot kapakları sadece plastik bir malzeme ile kilitlenir. Bu durum dışarıdan gelecek ne şekilde olursa olsun her türlü yakıt hırsızlığına karşı hiçbir önlem sağlamaz. Bu sebepten dolayı yakıt depo kilidi yaptırmak sizin maddi manevi zarara uğramamanız için en güzel yoldur.