Yakıt Hırsızlığı

2019-05-01 23:26:57

Mazot Hırsızlığına Karşı Alınacak Önlemler Nelerdir?


Havaların ısınması ile birlikte yakıt hırsızlığı olaylarında artış olmaktadır. Yakıt hırsızlığı çeteleri birçok yerde kendini göstermektedir. Bu yakıt hırsızlığı olayları, sabit tank veya jeneratörlerin olduğu yerlerde olabilir, otobüs terminallerinde olabilir, otobüs park alanlarında olabilir, tır veya kamyon park alanlarında olabilir veya şantiye alanlarında olabilir. Bu ihtimallerin hepsi araç sahiplerini veya aracın ait olduğu firmayı maddi zarara uğratmaktadır.


Jeneratör veya Sabit Tank Yakıt Hırsızlığı

 

Genelde şantiye alanlarında, fabrika veya süpermarketlerde kullanılan jeneratör ve sabit tank yakıt güvenliği konusunda yakıt hırsızlığına karşı DEPOKİT yakıt depo güvenlik sistemi ürünleri üretmektedir. Bu konuda tüm marka ve serilere özel olarak üretim yapan marka, yakıt depo kilidini montaj ettikten sonra yakıt hırsızlığı olaylarında 100% koruma sağlamaktadır.

Otobüs Terminallerinde Otobüs Yakıt Hırsızlığı

Şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan firmaların araçlarını terminalde veya park ettikleri park alanlarında karşılaştığı yakıt hırsızlığı konusunda yakıt depo güvenlik sistemi ürünleri kullanmalıdır. Çünkü araç içerisinde şoför ve host / hostes olsa bile yakıt hırsızlığı çetesine karşı koymaları imkansız olan durumlar gerçekleşmektedir. 

 


Tır veya Kamyonlarda Park Alanında Yakıt Hırsızlığı


Gerek yurt genelinde gerekse uluslararası yük taşımacılığı yapan firmaların araçlarında gerçekleşen yakıt hırsızlığı olaylarına karşı önlem almak ister. Bu yakıt hırsızlığı kendi firma içerisinde şoförün suistimal etme davranışından da gerçekleşebilir veya dışarıdan yakıt hırsızı çetesi tarafından da gerçekleşebilir. Bu durumda uydudan takip edebilme veya yakıt sirkülasyonu olan tüm aksamları güven altına alabileceğiniz yakıt depo güvenlik sistemi ile yakıt hırsızlığını önüne geçebilirsiniz.


Şantiye Alanlarında Park Edilen İş Makinalarında Yakıt Hırsızlığı


Büyük projelerde uzun vadeli çalışma planından dolayı iş makinaları şantiye alanında bırakılır. Bu durumda yeterli güvenlik önlemleri alınmadığı durumlarda iş makinalarında yakıt hırsızlığı olayları yaşanmaktadır. Bu durumda  iş makinalarının sahibi kişiler veya kurumlar bu konuda DEPOKİT markasının tüm iş makinaları için tüm marka ve modellere özel ürettiği yakıt güvenlik sistemi ürünleri sayesinde yakıt hırsızlığı olaylarının önüne geçmektedir.