Yakıt Koruma Sistemi Nedir?

2019-07-10 22:01:09

Toplu taşıma hizmetlerinde ve yük taşımacılığında faaliyet gösteren şirketlerin en büyük giderlerinden birisi şüphesiz ki akaryakıttır. Yolcu ve yük taşıma ile iş makinesi çalışma fiyatları belirlenirken alınan kıstaslardan birisi de akaryakıttır. Ancak depolardan çalınacak akaryakıtlar öngörülemediğinden hesap edilmemektedir. Öngörülmesi mümkün olmayan bu giderler, firmaların çoğu zaman gelir elde edememesine neden olmaktadır. Otogarlarda, kamyon garajlarında, park alanlarında, dinlenme tesislerinde ve hatta hareket halinde yaşanan yakıt hırsızlığı çoğalmaktadır. Riski sevmeyen ve firmalar Depo&Kit yakıt koruma sistemleri ile geleceğe güvenle adım atmaktadır. Yakıt depo koruma alanında deneyimi ile kesin çözümler sunmaktadır.


Depoları Koruyan Aparatlar

Mazot ve benzin depolarının korunması için kapsamlı bir çalışma gerekir. Çünkü hırsızlar sadece depodan değil, yakıtın motora giderken izlediği tüm bölümlerden yakıt çalabilmektedir. Bu nedenle sadece depoya yönelik çözümler yetersiz kalmaktadır. Depo&Kit depo kapağı, depo şamandırası ve alt tapayı değiştirmektedir. Eskilerin yerine paslanmayan, çelikten üretilmiş, ekstra güçlendirilmiş ve şifrelenmiş yakıt koruma aparatı yerleştirilmektedir. Yakıt hortumlarına, rekorlara ve vanalara çelik aparatlar yerleştirilerek buralardan yakıt çekilmesi engellenmektedir. Filtrelere takılan aparatlar ile işlem sonlanmaktadır. Depo&Kit aparatları takılırken aracın hiçbir bölgesinde delme ve kesme gibi işlemler yapılmamaktadır. Yakıt koruma sistemleri değişmesi gerektiğinde Depo&Kit tarafından yenileri takılmaktadır. Ürünler araçlardaki bakım zamanlarında yetkili izni ile çıkarılmakta ve araçlardaki tamiratlar gerçekleştirilmektedir.


Uydu Takip Entegresi ve Alarm

Depo&Kit; mobil takip yazılımı da kurmaktadır. Bu sistem dışında başka bir firmaya ait takip sistemi kullanılsa bile ürünler uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. İşletmelerin isteğine göre sistem depolara ve diğer bölümlere müdahale anında çağrı, sms ve alarm uygulamalarından birini ya da birkaçını devreye sokmaktadır. Yakıt koruma sistemleri yakıtların korunması ile birlikte yakıt sarfiyatının izlenmesini de sağlamaktadır. Firmaların ilgili bölümler her aracın ayrı ayrı ne kadar kilometre yol gittiğini, bu süreçte ne kadar mazot harcandığını izleyebilmektedir. Sistem tüketim kaydını tuttuğundan incelemeler ileri bir tarihte de yapılabilmektedir. Bu sayede depolardaki anormal azalmalar kontrol edilmektedir. Ayrıca çok yakan araçlar da tespit edilmektedir. Uzun vadeli planlar bakımından bu büyük avantaj sunmaktadır. Yakıt koruma sistemi fiyatları talep edilen sistem genişliğine göre değişmektedir. Ancak komple koruma sistemi dahi firmalar için cazip fiyatlarda olmaktadır. Filoya sahip firmalar için Depo&Kit fırsatları bulunmaktadır.