Yakıt Koruma Sistemleri

2020-12-27 19:12:27

Araçların mazot depo kapak bölümleri normal şartlarda anahtarlı ya da kilitli plastik benzeri malzemelerden yalnızca aç kapa görevi sağlar. Bu kapak üzerinde her türlü mazot suiistimal olabileceği gibi anti sifon ile yakıt dışarı çekilebilir. Yakıt koruma sistemleri yapıları gereği süzgeçli ve dışarıdan darbelere karşı dayanıklıdır. Hortum ve benzeri malzemelerin girmediği bu ürün aynı zamanda şoför ya da kullanıcıların erişimini engelleyen ve yakıt alımlarında da hiçbir kaybı bulunmayan özel teknoloji ürünleri mazot koruma ayrıcalığı kazandırmaktadır.

Mazot koruma denildiği vakit akla ilk olarak uluslararası alanda kara taşımacılığı yapan tır ya da kamyon şoförleri gelir. Bu insanların yükleri teslim etmenin dışında akıllardan hiç çıkmayan bir yakıt koruma düşünceleri bulunur. Her yerden mazot almayacak olan bu insanlar fazla aldıkları zamanlarda da gönül rahatlığı ile yolculuklarını sağlayacak bir ürüne ihtiyaç duyuyorlar.

Uzun yıllar boyunca yapılan araştırmalar sonucunda üniversiteler ile iş birliği yapılarak gerçekleştirilen AR-GE çalışmaları sonucunda bir ürün ortaya çıkmıştır. Bu ürün ki hem mazot deposunu koruduğu gibi hem de süzgeç gibi yapısı ile anti syphon özelliği bulunur. Bu durumu sizler için açıklayacak olur isek ortalama olarak bir yarım depo ile yolculuğunuza devam ettiğinizi varsayar isek aracı park alanında bırakır isek dinlenmeye başladığınızda yarım depo mazotunuz yüzünden rahat bir uyku uyuyamayacağınızı söylememiz doğru olacaktır. Zira ülkemiz şartlarında bir yarım depo yaklaşık olarak 3 bin lira civarındadır. Bundan dolayı bu riske girmemek amacı ile muhakkak yakıt koruma sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almanız gerekiyor.

Eğer bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak istiyor iseniz sitemizin iletişim bölümü üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.