Yakıt Depo Güvenlik Ürün Grupları

Ticari araçlar başta olmak üzere mazot ve benzin ile çalışan (Tır, Kamyon, Kamyonet, Otobüs, Minibüs, Midibüs, İş Makineleri, Jeneratör, Motosiklet, Yat, Tekne vb. ) araç gruplarından yapılabilecek mazot hırsızlıklarını önleyen ürün ve sistemlerdir. 

Yakıt Depo Güvenlik Ürün Gruplarının çalışma sistemi ve faydaları; Araçlarda mazot depo tankının üzerinde veya araca giden tüm ekipmanlar (yakıtın geçtiği tüm noktalar) güvenlik altına alınmaktadır.

 Yakıt depo güvenliğinde kullanılan ürünler 

  1. Mazot Depo Kapak Güvenlik Ürünü

  2. Mazot Depo Şamandıra Koruma Ürünü

  3. Mazot Depo Alt Tahliye Tapa Güvenlik Ürünü

  4. Mazot ve Şasi Filtre Koruma Aparatları

  5. Mazot Hortum, Rekorlar ve Vanalar Güvenlik Ürünü

  6. Araç Kupa ve Motor kabini Güvenlik Mührü

    "Yakıtın Geçtiği Tüm Noktalar DEPO KİT Ürünleri ile Güvenlik Altına Alınmaktadır."

Mazot Depo Kapağı Güvenlik Ürünü ve Teknik Özelliği
Mazot Depo Şamandıra Koruma Ürünü ve Teknik Özelliği
Mazot Depo Alt Tahliye Tapa Güvenlik Ürünü ve Teknik Özelliği

Mazot ve Şasi Filtre Güvenlik Aparatı ve Teknik Özelliği
Mazot Hortum Rekor ve Vanalardan Yapılabilecek Hırsızlıkları Önleyen Ürünler ve Teknik Özelliği

Mazot Depo Şamandıra Koruma Ürünleri ve Montajı
Mazot Deposundan şamandıra sistemi yardımı ile yakıtın araç motor ve enjektörlere sevkini sağlayan hortum, rekor ve vana kısımlarından yakıt hırsızlıkları yapılmaktadır. Hortum ile bağlantı ekipmanı, çift depo araçların depolar arası aktarım vanası, rekorlar, geri dönüş hortumları özel geliştirilen aparat ve özel seri numaralı çelik mühür ile koruma altına alınmaktadır. Bu uygulama ile mazot hortum ve rekorlarından yakıt alımı engellenmektedir.  Aracın bakıma girmesi, hortum değişimi, tamir ve bakım durumunda seri numaralı mühür kopartılarak arızası giderilir. Arıza sonrası yedek mühür ve aparat ile tekrar korunması sağlanır. Ürünün malzemesi, PVS, Galvaniz sac ve seri numaralı çelik mühürden oluşmaktadır.

Mazot Depo Kapak Güvenlik Ürünleri ve Montajı
Montaj esnasında aracın mevcut kapağı çıkartılarak 8 mm kalınlığında süzgeç yerleştirilmektedir. Cihazın içerisinde bulunan elektronik chip ile iletişim sağlanmaktadır.
Süzgeç ve kapak arasına sen sör ve alıcı yerleştirilmiştir. Bu sayede açma kapama anında uyarı iletmektedir. Fiyatı son derece uygun olan bu ürünler sayesinde yakıt depoları güvenlik altına alınmaktadır. Ürünlerin montajı sonrasında gerek şoför gerekse dışarıdan hiç bir şekilde yakıt alınması mümkün olmamaktadır. 
Bu uygulama ile gerek şoför gerekse dışarıdan yapılabilecek yakıt hırsızlıkları kesin önlenmektedir.

Depokit mazot depo kapağının mevcut sistemde plastik veya metalden bir kapak ile korunması sağlanmaktadır. Zamanla bu kapak dış etkenlerin getirdiği olumsuzluklar ile kapak içerisine çamur, toz vb. gibi pislik girmekte, kapak basit bir şekilde açılıp istenildiği taktirde rahatlık ile hırsızlık yapılmaktadır.

 

 

 Depokit depo kapak koruma ürünü sertleştirilmiş alüminyum malzemeden üretilmiş, süzgeçli yapısı, aracın orijinal depo ağız ölçüsünde, mevcut kendi kapağı ile depo boğazı arasına tasarlanmış mükemmel ürünlerdir. Depokit mazot depo güvenlik ürününün montajı sonrasında deponun içerisindeki yakıtın alınması veya herhangi bir hortum benzeri malzemenin girmesi mümkün olmamaktadır. Sert ve kalın süzgeç yapısı ile dışarıdan yapılabilecek kırma,delme veya kesmelere karşı dayanıklıdır.

Mazot Depo Şamandıra Güvenlik Ürünleri ve Montajı

Şamandıra araçların mazot deposunun üst kısmında yer almaktadır. Şamandıranın görevi ise  mazot deposundan aracın motor ve enjektörlere yakıtı sevk eden ve mazot deposundan ne kadar yakıt olduğunun ölçümünü sağlayan sistemdir. . Şamandıranın olduğu kısım dışarıdan veya içeriden yapılabilecek sabotaja ve hırsızlığa maruz kalmaktadır. Depokit mazot depo şamandıra koruma ürünü şamandıradan yapılabilecek yakıt hırsızlıklarına karşı koruma ve güvenliğini sağlamaktadır. Şamandıranın üzerine yerleştirilen cihaz ve aparat ürünü ile dışarıdan müdahalelere izin vermez. Ürün ve montajı iki (2) şekilde tasarlanmıştır. Dışarıdan yapılabilecek veya içeriden(şoför tarafından) yapılabilecek hırsızlıklara karşıdır.  Sistem kendi içerisinde arıza veya herhangi bir ihtiyaç halinde yetkili tarafından özel sistem anahtar ve mühür ile açılabilmektedir. 

Şamandıra Koruma Ürünü 3 farklı malzemeden PVS, Galvaniz Sac ve DKP. malzemeden üretilmiştir. Montajı kolaydır montaj esnasında delme, kesme veya kaynak yapılmaz ayrıca, deponun orijinal yapısına zarar vermez.

Mekanik ve Elektronik olmak üzere iki farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Elektronik Şamandıra Güvenlik ürünü; alarm, sms, merkeze anlık bilgi ve sinyal göndermektedir. Elektronik şamandıra güvenlik cihazı tüm marka ve model araç takip sistemi ile de entegre çalışabilmektedir.

Mazot depolarının alt kısmında yer alan ve yakıtı tahliyesinde kullanılan parçadır. Özellikle alt kısımda olması ve hırsızlıklara da sıkça maruz kalmaktadır. Mevcut sistemde somun başlı vidalı ve herhangi bir yıldız anahtar ile açılabilmektedir. Depokit Mazot depolarının altında yapılabilecek hırsızlıklara karşı özel geliştirdiği şifreli, mühürlü ve 3 koruma sağlayan sistem üretmektedir. Mazot deposunun altına ki kör tapa diye adlandırılan vidalı somun yerinden anahtar yardımı ile sökülmekte, sökülen delik kısmına aynı ölçülerde özel şifreli sistem ve mühür montajı yapılmaktadır. Bu uygulama ile deponun altından hırsızlık kesin yaşanmamaktadır. Deponun altından yapılması düşünülen(yetkililerce) pisliklerin temizliği  veya yakıtın tahliye edilmesi durumunda mühür kopartılır, şifreli üzt kapak açılır, şifre anahtarı ile açma kapama yapılır.


Mazot Deponun alt tahliye tapa malzemesi ısıl işlem görmüş ham maddeden üretilmiştir. Her aracın alt tapa tahliye sistemi farklılık göstermektedir. Dişli ve çap farkı nedeni ile üretimin her aşamasında özel üretim sağlanmaktadır

Tır, Kamyon, Kamyonet, İş makine vb. ağır ticari araçların mazot depolarından motora mazot aktarımı esnasında temizlik işlemi görevini sağlamaktadır. Filtrenin ana görevi yakıt deposundan motor ve enjektöre transferi esnasında pislikleri süzerek temiz yakıtın enjektörlere aktarımını sağlamaktadır. Her marka model aracın mazot ve şasi filtre sistemi farklılık göstermektedir. Bu kısımdan pompalama yaparak vana ve hortum başlarından yakıt alınmaktadır. Depokit Mazot ve Şasi filtre Güvenlik Ürünü bu konuda koruma sağlamaktadır. Özel geliştirilmiş aparat ve mühür sayesinde yakıt hırsızlığını önlemektedir.

Son olarak araçların kupa kısmı yani motor kaputunun açılarak hırsızlığı önlemeye yönelik çözümlerdir. Kupanın yönetici veya ilgili kişiler haricinde açılmasını önlenmesine yönelik sistemdir. 1.5 mm. kalınlığında 100 cm. uzunluğunda özel seri numaralı çelik mühür kullanılmaktadır.

Bu sistem sayesinde izinsiz kupa veya motora ulaşım engellenmiş olur. Araç yolda arıza yapması durumunda yetkililere bilgi verilmek sureti ile kullanıcı şoför kaputu açmaktadır. Bu uygulama sayesinde ne zaman nerede aracın motor kısmının açıldığı bilinmektedir. Yakıt güvenliğinin haricinde de yeni araçlardan eski araçlara parça değişim ve hırsızlıkları Ürünün montajı hızlı ve kolaydır. Bir aracın montaj süresi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Cihaz aracın kendi depo boğaz yapısına uygun üretildiğinden her model ve marka araca uygulanmaktadır. İşlem esnasında delme, kesme veya kaynak yapılmamaktadır.