Otobüs Minibüs Midibüs Panelvan Araçları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Otobüs Minibüs Midibüs Panelvan  Araçları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Otobüs ve benzeri araçların yakıt depo güvenlik sistemleri


Depokit Otobüs,minibüs, midibüs ve buna benzer panel van araçların yakıt depolarından mazot hırsızlıklarını engelleyen sistemler üretmektedir.

Profesyonel çözümler ile ülkemizde ve Dünya'da en çok tercih edilen güvenlik cihazlarıdır.

Sistem;

Depo giriş ağzına yerleştirilen süzgeçli anti-syphon ürün sayesinde yakıtın hortum veya benzeri aletler ile  bidon veya farklı tanklara çekilmesi mümkün olmamaktadır.

Özellikle park halinde bekleyen otobüs ve gruplarının depo kapakları korumasız olduğundan yakıt hırsızlığı çok kolay gerçekleşiyor. Bu durumun en önemli çözüm DEPOKİT yakıt güvenlik cihazlarıdır.

Alarmlı uydu takip ve mekanik olmak üzere sistemlerdir.

Alarmlı ve uydu takipli sistemlerin çalışma prensibi;

gsm modülü ile aracın can busuna monte edilmektedir. Depo kapağı kullanıcı haricinde açılması durumunda uzaktan direk alarm,sms ve merkeze anlık uyarı bilgileri göndermektedir. Mevcut kullanılan araç takip sistemlerine de kolaylıkla entegre edilen bu sistem ile mazot depo kapağı açılıp kapanma sayısı,alınan yakıt litresi, aracın yaktığı litre vb. tüm bilgileri de alma imkanı sağlamaktadır.


Ürünün teknik özelliği;

Ürünün montajı hızlı ve kolaydır. Bir aracın montaj süresi yaklaşık 20 dk sürmektedir. Cihaz aracın kendi depo boğaz yapısına uygun üretildiğinden her model ve marka araca uygulanmaktadır.

Montaj esnasında aracın mevcut kapağı çıkartılarak 8 mm kalınlığında süzgeç yerleştirilmektedir. Cihazın içerisinde bulunan elektronik chip ile iletişim sağlanmaktadır.

Süzgeç ve kapak arasına sensör ve alıcı yerleştirilmiştir. Bu sayede açma kapama anında uyarı iletmektedir. Fiyatı son derece uygun olan bu ürünler sayesinde yakıt depoları güvenlik altına alınmaktadır.


Ayrıca,


Araçlar da yakıtın geçtiği tüm noktalar kapatılmaktadır. Sistem sadece depo kapağı ile sınırlı kalmamaktadır. İstenilmesi durumunda kullanıcıların (şoför) yakıt almaması için de ayrı aparatlar mevcuttur. Bunlar, şamandıranın açılmaması, mazot deponun alt tapa aparatı, mazot filtreleri, hortumlar veya araçta yakıtın geçtiği tüm noktalar güvenliğini sağlamaktayız.

Bu önlemler ile gerek şoför gerekse dışarıdan hiç bir şekilde yakıt alınması mümkün olmamaktadır.