Forklift ve İstif Makinaları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Forklift ve İstif Makinaları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Forklift ve İstif Makineleri Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Forklift, bir yükü kaldırmak ve taşımak için bir yükün altına yerleştirilmek üzere kaldırılabilen ve alçaltılabilen ön tarafına takılmış, güçle çalışan çatallı bir platforma sahip küçük bir endüstriyel araçtır. Forklift ve istif makineleri; inşaat alanlarında, depolarda, mağazalarda ve diğer yük taşımacılığının gerektiği çalışma alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Forklift ve İstif Makinelerinde Yakıt Hırsızlıkları

İş sahalarında kullanılan forklift, istif ve buna benzer araçların mazot depolarından da yakıt hırsızlıkları çok fazla yapılmaktadır. Çoğu işletme bu tür araçların şirket içerisinde çalıştığını varsayarak yakıt hırsızlıklarının yaşanmadığını veya yaşanmayacağını zannetmektedir. Aslında her araçta olduğu gibi bu iş makinelerinden de içeriden ve dışarıdan hırsızlıklar yapılabilmektedir. 


İstif Makineleri Yakıt Güvenlik Sistemleri

Forklikt ve istif makine grubu araçlardan öngörülemeyen yakıt maliyetlerini önlemek amacıyla Depo&Kit güvenlik sistemleri, çeşitli üniversitelerde yaptığı Ar-Ge çalışmaları neticesinde profesyonel bir ürün ortaya koymuştur. Yakıt güvenlik sistemleri araçlarınızın yakıt depolarından hortum, huni ve benzeri aletler kullanılarak yapılabilecek yakıt hırsızlıklarını önlemektedir. Ürünün çeşitli modelleri mevcuttur; müdahale anında araç sahibine bilgi gönderebilecek elektronik sistemlerle entegre çalışabilmektedir. 

Mazot tankı ağzına yerleştirilen özel tasarlanmış süzgeç (anti-syphon) sisteminin montajı sonrası yakıt deposu koruma altına alınmaktadır. Her marka ve model forklift gruplarına özel yakıt güvenlik sistemi uygulanabilmektedir.