Otobüs Minibüs Midibüs Panelvan  Araçları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Otobüs Minibüs Midibüs Panelvan Araçları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Depo&Kit; otobüs, minibüs, midibüs ve buna benzer panel van araçların yakıt depolarından mazot hırsızlıklarını engelleyen sistemler üretmektedir. Profesyonel çözümler ile ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen güvenlik cihazlarıdır.

Özellikle konaklama alanlarında park halinde bekleyen otobüs, minibüs, midibüs, panel van gruplarının depo kapakları korumasız olduğundan yakıt hırsızlığı çok kolay gerçekleşebilmektedir. Yakıt hırsızlıklarına karşı en etkili çözümler Depo&Kit yakıt güvenlik sistemleri tarafından sağlanmaktadır.

Sistem;

Depo giriş ağzına yerleştirilen süzgeçli anti-syphon ürün sayesinde yakıtın hortum veya benzeri aletler ile bidon veya farklı tanklara çekilmesi mümkün olmamaktadır.

Otobüs Yakıt Güvenlik Sistemleri

Toplu taşımada kullanılan; otobüs, minibüs, midibüs vb. araçların yakıt depolarından mazot hırsızlıklarını önleyen ürünlerdir. Otobüslerin ve minibüslerin park halinde bekleme ve konaklama yerlerinde yaşadığı mazot hırsızlıklarına karşı Depo&Kit mazot koruma cihazları sayesinde yakıt hırsızlıklarına son vermektedir. Şehirlerarası kullanılan araçlar, belediye otobüsleri, servis araçları, turistik gezi otobüs ve minibüsleri başta olmak üzere tüm sektörün yaşadığı en büyük sorunların başında mazot hırsızlığı gelmektedir. Mazot fiyatlarının artması ile mazot hırsızlıklarının doğru orantıda artması araç sahiplerini de zor duruma sokmaktadır. Toplu taşıma araçları sahiplerinin mazot depolarının güven altına alabilmesi için Depo&Kit Mazot depo güvenlik kilidi kullanılmalıdır.

Minibüs-Midibüs Yakıt Güvenlik Sistemleri

Otobüslere göre yakıt hırsızlıklarının daha az yaşandığı minibüs ve midibüs araçlarında yine ihtiyaç olan mazot koruma yöntemleri arasında Depo&Kit mazot koruma cihazları yer almaktadır. Yakıt alımlarında varış noktasına göre mazot alınmasına rağmen fazla mazot almanıza sebep olan mazot hırsızlıklarına karşı mazot güvenlik cihazı montajı yaptırarak yakıt hırsızlığı sorunuyla karşılaşmadan önleminizi alabilirsiniz.

Panelvan Araçları Yakıt Güvenlik Sistemleri

Yük taşımak için kullanılan panelvan araçlarda yüklenen yükün güvenliği kadar mazot güvenliği de önem arz etmektedir. Siz de mazot deponuzu güvene alarak yüzlerce lira maddi kayıplara karşılık yakıt güvenliğinizi sağlamalısınız. Depo&Kit tüm bu sorunlarınıza çözüm olması için son teknoloji üretilen mazot koruma cihazları ile hizmetinizdedir.

Alarmlı uydu takip ve mekanik olmak üzere sistemlerdir.

Alarmlı ve uydu takipli sistemlerin çalışma prensibi;

GSM modülü ile aracın can busuna monte edilmektedir. Depo kapağı kullanıcı haricinde açılması durumunda uzaktan direk alarm, SMS ve merkeze anlık uyarı bilgileri göndermektedir. Mevcut kullanılan araç takip sistemlerine de kolaylıkla entegre edilen bu sistem ile mazot depo kapağı açılıp kapanma sayısı, alınan yakıt litresi, aracın yaktığı litre vb. tüm bilgileri de alma imkanı sağlamaktadır.

Ürünün Montajı

Ürünün montajı hızlı ve kolaydır. Bir aracın montaj süresi yaklaşık 20 dk sürmektedir. Cihaz aracın kendi depo boğaz yapısına uygun üretildiğinden her model ve marka araca uygulanmaktadır.

Ürünün Teknik Özelliği

Montaj esnasında aracın mevcut kapağı çıkartılarak 8 mm kalınlığında süzgeç yerleştirilmektedir. Cihazın içerisinde bulunan elektronik chip ile iletişim sağlanmaktadır.

Süzgeç ve kapak arasına sensör ve alıcı yerleştirilmiştir. Bu sayede açma kapama anında uyarı iletmektedir. Fiyatı son derece uygun olan bu ürünler sayesinde yakıt depoları güvenlik altına alınmaktadır.

Sistem sadece depo kapağı ile sınırlı kalmamaktadır. Ayrıca, araçlarda yakıtın geçtiği diğer tüm noktalar koruma altına alınmaktadır. İstenilmesi durumunda kullanıcıların (şoför) yakıt almaması için de ayrı aparatlar mevcuttur. Bunlar, şamandıranın açılmaması, mazot deponun alt tapa aparatı, mazot filtreleri, hortumlar gibi araçta yakıtın geçtiği noktalardır. Bu önlemler ile gerek şoför gerekse dışarıdan hiç bir şekilde yakıt hırsızlığı mümkün olmamaktadır.