Kapak Sensörlü Akıllı Yakıt Güvenlik Sistemleri

Kapak içine entegre edilmiş sensor sayesinde ekstra güvenlik sağlayan üründür. Araç takip cihazına entegre edilerek çalışan sistem kapak açıldığında 6 sn. içinde mail veya cep telefonuna uyarı gönderir. Kapak açıldığı konum ve süresi ayrıntıları ile görülür. Kapak sensörsüz ürünlere göre depo ful tam dolu olma durumunda zaman filtre üstüne çıkan yakıt 50-60 lt tekamül etmektedir. Bu yakıtında kapak sensörlü ürünle güvenliği sağlanmış olmaktadır. Ayrıca sisteme verilmek istenen zararlar karşısında sabotaj bilgisi vermektedir. Bu sistem ayrıca siren kullanarak da çalışabilir.

DepoKit Alarmlı Yakıt Güvenlik Sistemi Nasıl Çalışır?


 • Devreye alınan alarm sisteminde, aracın yakıt depo üzerinde bulunan manyetik kontak bileşenlerinin birbirinden ayrılması ile alarm paneline sinyal gider.

 • Aracın yakıt depo kapağının açılmasından kaynaklanan uyarı sinyalini durdurabilmek için kullanıcı veya şoförün 15 saniye (firmanın isteğine göre bu süre azaltıp artırılabilir) içerisinde tuş takımına kendi belirlemiş olduğu şifreyi girmesi gerekmektedir.

 • Şifre girildikten sonra alarm sistemi devre dışı bırakılır (15 saniyelik uyarı sinyali boyunca sirenler devreye girmemektedir).

 • Gecikmeli bölgeler haricindeki manyetik kontak ve hareketi algılayan hareket sensörlerinin uyarılması ise alarmları birkaç saniye içerisinde devreye sokmaktadır.

 •  Alarmların devreye girme sinyali, Alarm İzleme Merkezi temsilcisinin ekranında belirir.

 • İlgili yetkili vakit kaybetmeden şoför ile iletişime geçer.

        

 • Ayrıca alarmın çeşidine göre de polis, itfaiye, ambulans gibi ilgili birimin yönlendirilmesi sağlanır.​​​​

  Kusursuz bir korumaya sahip olmanızı sağlayan tüm bileşenler,

  DEPOKİT Yakıt Güvenliği ile bir arada.

          Siz de DEPOKİT ürünlerini tercih edin hem hırsızlardan korunun hem de yakıt ve aracınızı güvenilir duruma alın. Hırsızlık ve risklere gibi acil durumlarda yetkililere,  itfaiye ve ambulansa en hızlı şekilde ulaşmasını sağlayın.