Ford Çekici/Tır Araçlarda Yakıt Hırsızlıklarını Önleyici Güvenlik Sistemleri

2023-12-27 17:07:19

Ford marka çekici/tır araçları, lojistik sektöründeki dinamik ihtiyaçlara uygun olarak tasarlanmış ve sürekli olarak güncellenmiştir. Bu özellikleriyle Ford, lojistik işletmelerinin operasyonel faaliyetlerinde en çok tercih edilen markalar arasındadır.

Günümüzde, lojistik sektöründe faaliyet gösteren birçok işletme için operasyonel verimlilik büyük önem taşımaktadır. Sürdürülebilir verimliliği tehdit eden tüm risklerin ortadan kaldırılması da pek tabii elzemdir. Bu risklere örnek olarak yakıt hırsızlıkları verilebilmektedir. 


Yakıt Hırsızlıklarının Sebep Olduğu Zararlar

Maddi Kayıplar: En belirgin zarar, yakıt hırsızlıkları nedeniyle oluşan doğrudan maddi kayıplardır. Hırsızlar, araçların yakıt depolarını hedef alarak işletmeleri büyük ölçüde zarara uğratabilir ve kar marjlarını ciddi oranda etkileyebilir.

Operasyonel Aksamalar: Yakıt hırsızlıkları, araçların beklenmeyen yakıt kaybına ve bunun sonucunda operasyonel aksaklıklara neden olabilir. Bu da teslimat gecikmelerine, iş gücü kayıplarına ve müşteri memnuniyetsizliğine yol açabilir.

İşletme İtibarı Kaybı: Yakıt hırsızlıkları, işletmenin itibarını olumsuz etkileyebilir. Müşteriler, güvenilirlik ve sorunsuz hizmet beklerler; bu nedenle, işletmenin bu tür güvenlik zafiyetleriyle ilişkilendirilmesi, uzun vadeli müşteri kayıplarına yol açabilir.

Artan Sigorta Primi: Sık sık hırsızlık olayları yaşayan bir işletme, sigorta primlerinin artmasına neden olabilir. Bu da işletmenin genel maliyetlerini artırarak karlılığı etkiler.

Personel Güvenliği: Dış kaynaklı yakıt hırsızlıkları mali kayba sebebiyet vermekle kalmaz işletme personelinin de can güvenliğini tehdit edebilir. 

Bu ve buna benzer pek çok zarara sebebiyet veren yakıt hırsızlıklarının engellenmesi son derece önemlidir. Mağduriyetleri engellemek ve operasyonel verimliliği sürdürülebilir hale getirmek amacıyla Depokit Yakıt Koruma Sistemleri inovatif çözümleriyle yakıt hırsızlıklarına son vermektedir.

Depokit Yakıt Depo Kilit Sistemleri 

Depokit Yakıt Depo Kilit Sistemleri, aracın yakıt deposundan yakıta erişimin mümkün olduğu tüm noktaları özel kilit sistemleriyle koruma altına alan sistemlerdir. Uygulanan sistemleri ile yakıtın herhangi bir alet yardımıyla ikmali engellenmekte ve dış darbelere karşı koruma altına alınmaktadır. Kullanılan kaliteli hammadde ile kırılma, paslanma ve korozyona karşı yüksek mukavemetlidir. 

Depokit Yakıt Depo Kilit sistemleri Ford F-Max, Cargo araçlarının her farklı modeline uygulanabilmektedir.