Ticari Araç Grubu Mazot ve Şasi Filtre Güvenlik Ürünleri

Mazot ve Şasi Filtre Korumasını Nasıl Sağlıyoruz..


Özellikle ticari araç gruplarının mazot filtrelerinden de direkt yakıt hırsızlıkları yapılmaktadır. Daha önce bahsettiğimiz üzere araçlarda yakıtın geçtiği tüm noktaları (mazot depo ağzı, şamandıra üstü, alt tapa) kontrol altına nasıl alındığından bahsetmiştik.

Diğer bir montaj sistemimiz ise mazot veya şasi filtre güvenliğidir.
Yakıt filtresi, aracın yakıt deposundan gelen benzin ya da dizel türündeki yakıtın, süzülerek temiz bir şekilde enjektörlere iletilmesini sağlayan filtreye denilmektedir.
Yakıt filtresinin montajı araçların fiziksel ve üretim tiplerine göre farklılık göstermektedir. Yakıt filtreleri araçların yakıt deposunun içerisinde ya da motor haznesi yuvasında bulunmaktadır.
Filtrenin fiziksel yapısı nedeni ile yakıtın giriş çıkışı filtrelerden geçmektedir. Geçiş esnasında hortum giriş çıkışları ve alt hava temizleme haznesinden istenildiği zaman rahatlık ile yakıt alınabilmektedir.
DEPO KİT özel tasarlanan apar atlar ile filtre giriş ve çıkışları kapatılmaktadır. Güvenlik sisteminde kullanılan apar atlar sökülüp takılabilme özelliğine sahiptir. Aracın bakımı yapıldığı durumlarda (filtre değişikliği, temizleme ve hava alma işlemlerinde ) montajı yapılan apar atlar kolayca sökülüp takılmaktadır. Ayrıca ürün üzerinde aparata bağlı özel seri numaralı mühür takılmaktadır.