Otobüs Minibüs Yakıt Depo Güvenlik Sistemleri

2019-01-07 10:00:36

Otobüs ve minibüslerin mazot depolarından yakıt çalınmasını engelleyen sistemlerdir. Ürün montajı sonrası mükemmel koruma sağlar ve yakıt çalınması önlenmektedir. Otobüs ve minibüslerin depolarından yakıt hırsızlığı sistem sayesinde kesin engellenmektedir. Profesyonel çözümler ile ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen güvenlik cihazlarıdır.


Sistem;

Depo giriş ağzına yerleştirilen süzgeçli anti-syphon ürün sayesinde yakıtın hortum veya benzeri aletler ile  bidon veya farklı tanklara çekilmesi mümkün olmamaktadır. Özellikle park halinde bekleyen otobüs ve gruplarının depo kapakları korumasız olduğundan yakıt hırsızlığı çok kolay gerçekleşiyor. Bu durumun en önemli çözüm DEPOKİT yakıt güvenlik cihazlarıdır.


Alarmlı uydu takip ve mekanik olmak üzere sistemlerdir. Alarmlı ve uydu takipli sistemlerin çalışma prensibi;

gsm modülü ile aracın can busuna monte edilmektedir. Depo kapağı kullanıcı haricinde açılması durumunda uzaktan direk alarm,sms ve merkeze anlık uyarı bilgileri göndermektedir. Mevcut kullanılan araç takip sistemlerine de kolaylıkla entegre edilen bu sistem ile mazot depo kapağı açılıp kapanma sayısı,alınan yakıt litresi, aracın yaktığı litre vb. tüm bilgileri de alma imkanı sağlamaktadır.